DARMOWA DOSTAWA na zbiorniki dekoracyjne, zestawy dekoracyjne i filtry do wody!
  605 481 600  605 482 600  info@waterspec.pl
Czas realizacji zamówień na zbiorniki dekoracyjne może się wydłużyć. Przepraszamy za utrudnienia.

Zmiękczacze wody

Zmiękczacz wody przystosowany jest do uzdatniania wody w całym domu. Dzięki zastosowaniu żywicy jonowymiennej zmiękczacz usuwa kationy wapnia i magnezy z wody (potocznie nazywane kamiennym osadem). Woda staje się bardziej miękka. Co daje nam zmiękczanie wody? Ochronę sprzętu AGD przed kamieniem, zmniejszenie wydatków na detergenty nawet do 30%, dłuższą żywotność pralek, suszarek, zmywarek, pieców grzewczych oraz instalacji sanitarnej oraz usunięcie białego osadu z naczyń. Twarda woda wymaga również większych zasobów energetycznych do podgrzania – wybierając zmiękczacz wody zmniejszają się koszty ogrzewania wody. Poprawa jakości wody następuje praktycznie od razu po pierwszym uruchomieniu urządzenia i często wywołuje bardzo duże zadziwienie u naszych klientów. Jesteśmy dumni, że 100% naszych klientów jest zadowolonych z efektów i wydajności działania zmiękczacza do wody Supreme.
Wydajność

Zmiękczacz wody do domu – zalety zmniejszenia twardości wody

Efekty działania zmiękczacza wody widać od razu po włączeniu urządzenia. Głównymi zaletami miękkiej wody są:

Miękka woda wpływa znacząco na żywotność sprzętu AGD. Nie trzeba już usuwać kamienia z czajników, dysz prysznicowych oraz armatury sanitarnej.

Gdzie stosuje się zmiękczacze wody?

Zmiękczacze stosuje się głównie w domach jednorodzinnych i kamienicach. Można je również zastosować w mieszkaniach ale często wiąże się to z problemami technicznymi przy instalacji. Nasze zmiękczacze posiadają różne wydajności i są przystosowane do obsługi różnej ilości domowników. Zazwyczaj zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego wybierają rodziny od 2-6 osób.

W jaki sposób zmniejszana jest twardość wody w systemach zmiękczających?

Sercem każdego zmiękczacza wody jest jego złoże jonowymienne. To właśnie tam dokonuje się proces zmiękczenia wody. Na początku woda wodociągowa, zawierające kationy wapnia i magnezu (to właśnie te związku tworzą osad kamienny) przepływa przez złoże jonowymienne zawierające dużą ilość jonów sodu. W złożu kationy magnezu i wapnia wymieniane są na jony sodu. Są one bezzapachowe i całkowicie nieszkodliwe dla człowieka. W ten sposób na wyjściu ze zmiękczacza wody otrzymujemy uzdatnioną, wolną od kamiennego osadu wodę. Zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego marki Supreme korzysta z  wysokowydajnej żywicy monosferycznej firmy Lewatit. Jej parametry pozwalają na bardzo wydajną pracę i rzadką regenerację złoża, a tym samym na tanią w utrzymaniu pracę zmiękczacza wody.

Na czym polega proces regeneracji złoża w zmiękczaczach do wody?

Po pewnym czasie złoże zawiera już dużo jonów magnezu i wapnia, które zostały odebrane wodzie podczas jej zmiękczania. Jony te należy wypłukać ze złoża. Proces ten nazywany jest regeneracją. Polega on na wypłukania złoża solą tabletkową rozpuszczoną w wodzie. Nowoczesne zmiękczacze wody wykonują ten proces całkowicie automatycznie i posiadają magazynki na sól tabletkową.

Zmiękczacz wody do domu – montaż.

Zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego montuje się zazwyczaj z wykorzystaniem obejścia, często nazywanego bypassem. Urządzenie to pozwala na korzystanie zarówno z wody uzdatnionej przez zmiękczacz wody, jak i z wody wodociągowej. Bypass posiada ręczne regulatory, które pozwalają mieszać te dwie wody lub wyłączyć całkowicie z obiegu urządzenie uzdatniające wodę. Dlaczego warto pomyśleć o takim połączeniu zmiękczacza wody do domu? Gdy woda przebiega tylko przez urządzenie uzdatniające wodę, jesteśmy od niego w 100% uzależnieni. Na przykład podczas regeneracji, czy przeglądu urządzenia, nie moglibyśmy korzystać z wody. Wykorzystując bypass, można obejść zmiękczacz i korzystać przez chwilę tylko z wody wodociągowej.

Dodatkowo częstym rozwiązaniem jest mieszanie wody wodociągowej z wodą uzdatnioną. Jest to celowy zabieg, który zmniejsza miękkość wody docierającej do naszego domu. Każdy ma inne preferencje związane z twardością wody, dlatego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Bypass dzięki ręcznym regulatorom, umożliwia nam dopasowanie się do indywidualnych potrzeb domowników.

All search results
Kopiowanie tekstu jest zabronione