Ceny wody w Polsce ciągle drożeją. Dzięki zastosowaniu naszych rozwiązań możemy zaoszczędzić do 50% zużywanej wody dziennie. W niektórych częściach kraju wprowadzony został tzw. Podatek od deszczu. Mając system zagospodarowania wody deszczowej jesteśmy zwolnieni z płacenia wspomnianej opłaty co przynosi nam kolejne oszczędności. Magazynowania deszczówki ma również znaczenie ekologiczne. Na całym świecie (szczególnie w Polsce) jest coraz mniej wody, dlatego liczy się każda kropla.

Wodę deszczową można wykorzystać do nawadniania terenów zielonych (trawników, kwiatów, warzyw). Przy odpowiednich systemach możemy również spłukiwać wodę w WC czy robić pranie.

Wybór typu zbiornika zależny jest od cieczy jaką chcemy przechowywać w zbiorniku (ciecz spożywcza, ścieki, woda deszcz0wa) oraz od docelowego miejsca posadowienia. Przy zbiornikach podziemnych bardzo ważne są warunki gruntowe, dlatego najlepiej skontaktować się z naszym działem technicznym w celu otrzymania cennych wskazówek i doprecyzowania indywidualnych oczekiwań.

Do doboru odpowiedniej wielkości potrzebne są następujące informacje: powierzchnia zlewni oraz stopień wykorzystania wody deszczowej. Stopień wykorzystania rozumiemy jako: w jakich ilościach będziemy wykorzystywać deszczówkę oraz gdzie będziemy ją wykorzystywać. Nasz dział techniczny chętnie dobierze odpowiednią pojemność oraz typ zbiornika. W celu otrzymania cennych wskazówek prosimy o kontakt telefoniczny 605 481 600 lub e-mailowy info@waterspec.pl

Zbiorniki mają specjalne otwory przelewowe, które w momencie przepełnienia zbiornika odprowadzą wodę do kanalizacji lub układu rozsączającego wodę w gruncie.

W momencie wlotu wody do zbiornika przechodzi ona przez różne systemy filtracji w zależności od konfiguracji. Systemy te są bardziej lub mniej zaawansowane i zależne są od tego w jaki sposób chcemy użyć deszczówkę. Powrotne pobieranie wody ze zbiornika nie następuje z lustra wody ani z dna zbiornika gdzie znajduje się wiele zanieczyszczeń a z najbardziej klarownej części wody. W razie konieczności można zastosować dodatkowe filtry wewnątrz budynku.

W przypadku zbiorników podziemnych woda nie ma dostępu do promieniowania słonecznego oraz ma ciągle odpowiednią temperaturę zapobiegającą zmianie koloru wody.