DARMOWA DOSTAWA na zbiorniki dekoracyjne, zestawy dekoracyjne i filtry do wody!
  605 481 600  605 482 600  info@waterspec.pl
Czas realizacji zamówień na zbiorniki dekoracyjne może się wydłużyć. Przepraszamy za utrudnienia.

Odwrócona osmoza

Ilość stopni filtracji
Wydajność
Rodzaj kranika
Cechy filtra

Odwrócona osmoza – nowoczesne filtry do wody pitnej

Filtracja wody za pomocą zjawiska odwróconej osmozy pozwala uzyskać krystalicznie czystą i przede wszystkim zdrową wodę pitną. Efekt ten można uzyskać poprzez zastosowanie specjalistycznych filtrów osmotycznych, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co to jest osmoza? W jakich sytuacjach warto zakupić filtr wody do domu?

Czym jest zjawisko odwróconej osmozy?

Po raz pierwszy proces osmozy wykorzystano na przełomie lat 50, w USA podczas odsalania wody morskiej. Dzisiaj zjawisko odwróconej osmozy odnajduje swoje zastosowanie głównie w przypadku uzdatniania wody pitnej przy pomocy specjalnych filtrów osmotycznych.

Jesteś ciekaw, na czym polega proces osmozy i odwróconej osmozy? Otóż osmoza jest zjawiskiem naturalnie zachodzącym we wszystkich żywych organizmach. Jego działanie skupia się na przechodzeniu przez półprzepuszczalną błonę cząsteczek wody z roztworu o mniejszym stężeniu do roztworu o większym stężeniu. O czym wspominaliśmy przed chwilą, proces odwróconej osmozy stosuje się w filtrach do wody. Jak nietrudno się domyślić, jego działanie jest zupełnie odwrotne i polega na filtrowaniu brudnej wody, czyli roztworu o większym stężeniu do wody oczyszczonej – roztworu o mniejszym stężeniu. Dzięki temu woda opuszczająca filtr osmotyczny jest pozbawiona szkodliwych pierwiastków i związków chemicznych, których wielkość waha się w granicach 0,1-0,001 μm oraz chorobotwórczych bakterii i wirusów. Filtr odwróconej osmozy to doskonały wybór, jeśli chodzi o uzdatnianie wody pitnej w domowych warunkach.

Dlaczego warto zainstalować filtr odwróconej osmozy?

Dostępne na rynku filtry do wody pitnej działające na zasadzie odwróconej osmozy, doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku wody wodociągowej, jak i wody ze studni. Co więcej, podjęcie decyzji o zakupie i montażu filtra osmotycznego niesie ze sobą wiele korzyści. To najważniejszą jest dokładna filtracja wody, co pozytywnie wpływa na jej walory smakowe oraz wartości odżywcze. Spożywanie krystalicznie czystej wody wskazane jest osobom zmagającym się z chorobami nerek oraz pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Taka woda doskonale nadaje się do spożycia przez zwierzęta domowe, pielęgnacji wrażliwej skóry, mycia owoców i warzyw, produkcji kostek lodu itp.

Filtry do wody odwrócona osmoza to obecnie jedno z najczęściej i najchętniej stosowanych rozwiązań nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też i mieszkaniach prywatnych oraz restauracjach i innych lokalach gastronomicznych, które pozwala cieszyć się krystalicznie czystą i zdrową wodą.

All search results
Kopiowanie tekstu jest zabronione