Odpowiemy na wszystkie pytania  605 481 600  605 482 600  info@waterspec.pl

POPULARNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dlaczego warto zbierać wodę deszczową?
Ceny wody w Polsce ciągle drożeją. Dzięki zastosowaniu naszych rozwiązań możemy zaoszczędzić do 50% zużywanej wody dziennie. W niektórych częściach kraju wprowadzony został tzw. Podatek od deszczu. Mając system zagospodarowania wody deszczowej jesteśmy zwolnieni z płacenia wspomnianej opłaty co przynosi nam kolejne oszczędności. Magazynowania deszczówki ma również znaczenie ekologiczne. Na całym świecie (szczególnie w Polsce) jest coraz mniej wody, dlatego liczy się każda kropla.
Jak wykorzystać wodę deszczową?
Wodę deszczową można wykorzystać do nawadniania terenów zielonych (trawników, kwiatów, warzyw). Przy odpowiednich systemach możemy również spłukiwać wodę w WC czy robić pranie.
Jak wybrać zbiornik?
Wybór zbiornika zależy od danych gruntowych takich jak: rodzaj gruntu oraz poziom wód gruntowych. Są one zbierane przez doradcę technicznego lub handlowego, który na ich podstawie przygotuje propozycję oferty.
Skąd mam wiedzieć jaką wielkość zbiornika mam dobrać?
Do doboru odpowiedniej wielkości potrzebne są następujące informacje: powierzchnia zlewni oraz stopień wykorzystania wody deszczowej. Stopień wykorzystania rozumiemy jako: w jakich ilościach będziemy wykorzystywać deszczówkę oraz gdzie będziemy ją wykorzystywać.
Co w momencie przepełnienia zbiornika?
Zbiorniki mają specjalne systemy, które w momencie przepełnienia zbiornika odprowadzą wodę do kanalizacji lub układu rozsączającego wodę w gruncie.
Czy woda deszczowa jest filtrowana?
W momencie wlotu wody do zbiornika przechodzi ona przez różne systemy filtracji w zależności od konfiguracji. Systemy te są bardziej lub mniej zaawansowane i zależne są od tego w jaki sposób chcemy użyć deszczówkę. Powrotne pobieranie wody ze zbiornika nie następuje z lustra wody ani z dna zbiornika gdzie znajduje się wiele zanieczyszczeń a z najbardziej klarownej części wody. W razie konieczności można zastosować dodatkowe filtry wewnątrz budynku.
Czy woda w zbiorniku nie zrobi się zielona?
W przypadku zbiorników podziemnych woda nie ma dostępu do promieniowania słonecznego oraz ma ciągle odpowiednią temperaturę zapobiegającą zmianie koloru wody.
Kopiowanie tekstu jest zabronione