DARMOWA DOSTAWA NA  FILTRY ODWRÓCONEJ OSMOZY I ZMIĘKCZACZE WODY.
Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego rozwiązania!
  605 481 600  605 482 600  info@waterspec.pl

Pompy

Profesjonalne pompy do wody są nieocenionymi pomocnikami zarówno przy nawadnianiu, jak i pompowaniu wody ze zbiorników. Pompa zanurzeniowa do wody to specjalistyczne urządzenie o szerokim spectrum zastosowania, które rewelacyjnie sprawdza się nie tylko w gospodarstwie rolnym i na działkach, ale też i w gospodarstwie domowym, ogrodzie oraz warsztatach. Pompy do wody dostępne w tej kategorii wyróżniają się wysoką jakością wykonania, co w dużym stopniu wpływa na efektywność ich pracy oraz żywotność.

W naszej ofercie znajdują się między innymi pompy umożliwiające szybkie i bezproblemowe wykorzystanie wody deszczowej zebranej w zbiorniku naziemnym lub podziemnym. To obecnie jedno z najczęściej stosowanych ekologicznych rozwiązań, pozwalających zaoszczędzić duże ilości wody pitnej. Pompa do deszczówki stanowi podstawowy element wyposażenia wielu ogródków działkowych i nie tylko. Pompa do wody deszczowej nadaje się także do przepompowania wody do domu. Łącząc urządzenie z odpowiednim rodzajem instalacji, możliwe jest wykorzystanie “deszczówki” w domu. Dużą popularnością cieszą się również pompy głębinowe, przystosowane do pozyskiwania wody ze studni, cechujące się solidną konstrukcją oraz niezawodnym działaniem. Wszystkie prezentowane poniżej pompy do wody zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.

W tej kategorii dostępnych jest kilka różnych modeli profesjonalnych pomp do wody, co umożliwi Państwu dopasowanie urządzenia pod kątem indywidualnych potrzeb.

Producent
Gwarancja
Wydajność
Max. wysokość podnoszenia

Pompy do wody – szerokie spektrum zastosowania

Pompy do wody to produkty o szerokim zastosowaniu, które są niezwykle przydatne na działkach, w ogrodnictwie, warsztatach, gospodarstwie domowym i rolnym. Sprawdzą się w przypadku osuszania pomieszczeń, opróżniania basenów, nawadniania ogrodów, wypompowywania szamba oraz czystej lub brudnej wody z podziemnych zbiorników, studzienek i innych pojemników. W zależności od przeznaczenia, wyróżniamy pompy wody wielostopniowe, a także samozasysające, które pracują w trybie ręcznym lub automatycznym. Ciesz, która do nich trafia, nie może zawierać zanieczyszczeń mechanicznych, bowiem doprowadzi on do skrócenia żywotności pompy do czystej wody lub spowoduje jej uszkodzenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompy do wody czystej?

Pompa do wody czystej, pozwala czerpać wodę z własnego ujęcia i zapewnia nam alternatywę do wody wodociagowej. Przykładem takiego produktu jest pompa zatapialna, czy też pompy głębinowe (stosowane w studniach poniżej 8 m), lub niezatapialna (pompuje wodę po jej kontakcie z wirnikiem). Przy ich wyborze szczególnie warto zwrócić uwagę na wydajność, wysokość podnoszenia i to czy dana pompa przeznaczona jest wody czystej. Ponadto pompa zanurzeniowa do czystej wody musi być wykonana z wysokiej jakości materiału (stali nierdzewnej), a sama obudowa nierzadko jest żeliwna by zapewnić długą żywotność w trudnych warunkach pracy.

Jak wykorzystać pompę do deszczówki

Pompa do deszczówki wykorzystywana jest przy podlewaniu roślinności w naszym ogrodzie. Możemy ją zamontować w zbiorniku podziemnym lub naziemnym, w którym wcześniej zebraliśmy przyjazną dla roślin deszczówkę. Dzięki takiej pompie bez problemy wykorzystamy zebraną wcześniej wodę deszczową, znajdującą się w zbiorniku. Pompa do deszczówki może być również użyta, by przepompować wodę do domu i wykorzystać ją do spłukiwania wody w toalecie, mycia samochodu czy prania (wymagana instalacja dualnych rur i wyraźne oznaczenie o niezdatności do picia).

Innym rozwiązaniem jest podłączenie jej do automatycznego systemu nawadniania lub zintegrowanie jej z centralą deszczową. Mając świadomość, że centrala deszczowa może zapewnić nam płynną integrację wody deszczowej z wodą wodociągową możemy zaoszczędzić nawet 70% na rachunkach za wodę! Pompa do podlewania deszczówką może być wyposażona w wewnętrzny układ sterowania lub czujnik zabezpieczający przed jej pracą na sucho. Jest to ważne w pompach, ponieważ dłuższa praca pompy na sucho prowadzi do jej uszkodzenia.

Inne cechy pomp do wody

Inne ważne cechy i właściwości, jakie posiadają poszczególne pompy do wody, to:

  • Możliwość instalacji produktu w poziomie lub pionie.
  • przystosowanie do pracy ciągłej,
  • obecność pływaka kontrolującego poziom cieczy ,
  • utrzymanie stałego, dużego ciśnienia wody,
  • możliwość alternatywnego podłączenia pod pompę pływającego poboru cieczy (bardzo ważna rzecz w zbiornikach podziemnych)
  • automatyczne uruchamianie pompy w momencie wykrycia zmiany ciśnienia

Czym kierować się przy wyborze pompy?

Na rynku dostępne jest wiele wariantów pomp. Decydując się na jej zakup, w pierwszej kolejności należy kierować się jakością wykonania produktu oraz informacją do czego dana pompa jest w głównej mierze przystosowana. Często zdarza się tak, że kupujemy pompę nie wiedząc jakie jest jej podstawowe zastosowanie. Najlepiej w takim wypadku skontaktować się z nami i przedstawić swój indywidualny cel stosowania pompy. My zajmiemy się resztą. Ważne są tez inne cechy i parametry na które warto zwrócić uwagę przy zakupie pompy do wody. Utrzymanie stałego ciśnienia, maksymalna temperatura cieczy jaką można przez nią przepompować, czy też stopień ochrony izolacji, są to bardzo ważne parametry. o których warto pamiętać. Chętnie pomożemy przy doborze produktów i przedstawimy swoje propozycje dostosowane do indywidualnych potrzeb. Pompy wody pozwalają uniezależnić się od cieczy z rurociągów, co z kolei prowadzi do zmniejszenia opłat i możliwości podlewania swojego trawnika bez względu na dostępność wody czy też prawo wodne. Coraz częściej zabrania się nam podlewania trawników w czasie letniej suszy. Dodatkowo, wykorzystując deszczówkę, przyczyniamy się do promocji ekologicznego stylu życia.

0
Koszyk jest pusty
Kopiowanie tekstu jest zabronione