Zbiorniki na deszczówkę i wodę

Wybierz odpowiedni zbiornik na deszczówkę lub wodę

Zbiorniki na deszczówkę służą do gromadzenia wody, która opada na dachy naszych domów i zamiast do odpływu, spływa do specjalnie przystosowanych do tego zbiorników. Firma Waterspec zajmuje się ich doborem oraz sprzedażą, chcemy by nasi klienci wybrali odpowiednio przystosowany dla nich zbiornik i zaczęli żyć ekologicznie już od zaraz. Istnieją różne rodzaje: zbiorniki dekoracyjne, zbiorniki podziemne, zbiorniki naziemne, zbiorniki do hal produkcyjnych oraz punkty poboru wody . Każde z nich różnią się budową, wyglądem oraz sposobem montażu ale mają jedną wspólną cechę, są zbiornikami na deszczówkę i właśnie w ich doborze oraz dystrybucji specjalizuje się nasza firma Waterspec. Chcemy by każdy miał dostęp do wody i by mógł zaoszczędzić pieniądze na coraz to droższej wodzie. Dodatkowo w zbiornikach na deszczówkę gromadzimy przyjazną dla roślin wodę, dzięki czemu rośliny w ogrodach szybko wyrastają, a owoce i warzywa stają się jeszcze bardziej soczyste. Montaż zbiornika na deszczówkę jest prosty i trwa zaledwie 15 min. Wszystkie nasze zbiorniki na deszczówkę są wykonane z materiałów odpornych na nieprzyjazne warunki atmosferyczne.

Producent
Gwarancja

Rodzaje zbiorników na deszczówkę

Pojemniki na deszczówkę można podzielić na dwa rodzaje: podziemne i naziemne:

Naziemne zbiorniki na deszczówkę wykonane są najczęściej z tworzyw sztucznych, metodą formatowania rotacyjnego. Producenci tworzą pojemniki tego rodzaju w rozmaitych kształtach i kolorach, niektóre z nich mogą przykładowo imitować drewnianą beczkę. Taki pojemnik na deszczówkę może stanowić ciekawą dekorację ogrodu. Wodę z naziemnych zbiorników na deszczówkę najczęściej wykorzystuje się do podlewania roślin w ogrodzie. Istnieją również zbiorniki naziemne przystosowane do magazynowania cieczy spożywczych, posiadające certyfikat PZH (Państwowego Instytutu Higieny). Idealnie nadają się do przetrzymywania wody pitnej, nawozów, wina, czy innych płynów spożywczych.

Podziemne zbiorniki na deszczówkę są wkopywane w ziemię i mają znacznie większe pojemności niż typowe naziemne beczki na wodę deszczową. Dodatkowo zbiorniki podziemne można łączyć ze sobą w celu zwiększenia możliwości gromadzenia wody. Podziemne zbiorniki na deszczówkę można wyposażyć w dodatkowe filtry, czujnik oraz jednostkę sterującą – centralę deszczową. Umożliwi to wykorzystywanie wody deszczowej nie tylko do podlewania ogrodu ale także do prania, czy spłukiwania toalety.

Dlaczego zbiornik na deszczówkę to rozwiązanie dla Ciebie

Niższe rachunki, wyższa świadomość ekologiczna i darmowe źródło wody – zbiorniki na deszczówkę coraz częściej wzbudzają zainteresowanie Polaków, a popyt na nie regularnie rośnie. Szereg korzyści wynikających z użytkowania pojemnika na wodę deszczową w własnym gospodarstwie domowym, przyczynia się do znacznej poprawy jakości życia. Dowiedz się, w jaki sposób zbiornik na deszczówkę może wpłynąć na twoją codzienność.

Średnia suma opadów w naszym kraju wynosi około 600 mm, choć w zależności od regionu ta liczba może być wyższa lub niższa. To wystarczająca ilość wody na regularne podlewanie kwiatów i roślin na naszej posesji. Wystarczy, że opady zostaną przez rynnę odprowadzone do pojemnika na wodę deszczową. Przechodząc przez filtry koszowe zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń organicznych.

Dla późniejszego ułatwienia wydobywania cieczy, beczki na deszczówkę można wyposażyć w kranik, nierzadko będącego w zestawie. W ten sposób nie tylko zmniejszymy kosztorys o wydatki związane z nawadnianiem gleby, ale także poprawimy stan naszej roślinności, bowiem opady zgromadzone w zbiorniku na deszczówkę są pozbawione chloru i mają kwaśny odczyn. Ponadto beczki na deszczówkę mogą pełnić funkcje dekoracyjne, dzięki oryginalnemu wyglądowi, na przykład imitacji studni kamiennej czy pnia starego dębu.

Inne zastosowania wody deszczowej zgromadzonej w zbiorniku na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę to pozytywna konkurencja dla wody pochodzącej z rurociągów o coraz wyższej cenie, gdyż woda z nich pochodząca może być wykorzystywana do spłukiwania toalety oraz prania. Dzięki braku zawartości węglanu wapnia, unikamy kamienia, a ubrania są o wiele bardziej miękkie w dotyku. Coś jeszcze? Chociażby zbiorniki na wodą deszczową pomagają uniknąć zalania podczas dużych opadów.

Różnice pomiędzy zbiornikami do magazynowania wody

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, zbiorniki do magazynowania wody występują w różnych wersjach. Różnią się od siebie pojemnością (zbiornik na deszczówkę 1000l, 5000l, 10000l itd.), wyglądem (walc, cylinder), budową (wykonane najczęściej z wysokogatunkowego polietylenu), sposobem montażu (naziemne, podziemne – każdy w prosty i szybki sposób) oraz pobierania wody, jednakże każdy zbiornik na deszczówkę to połączenie wysokiej jakości materiałów, odporności na warunki atmosferyczne i nawet 25-letniej gwarancji.

Jak więc wybrać zbiornik do magazynowania wody? Kieruj się miejscem montażu oraz powierzchnią swojego dachu – im większa, tym pojemność zbiornika na deszczówkę powinna być wyższa. Napisz do nas to pomożemy w doborze produktów i znajdziemy najlepsze, indywidualne rozwiązanie, związane z gromadzeniem wody deszczowej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Zbiorniki na deszczówkę, które oferujemy, spełniają wszelkie wymagania, gwarantując zadowolenie klienta. Zbiornik na deszczówkę to jednorazowy wydatek, który pozwoli ci ograniczyć wydatki. Pamiętaj, że wyposażając się w zbiornik na wodę deszczową promujesz ekologiczny styl życia poprzez oszczędzenie wody i większą dbałość o florę. Zbiornik na deszczówkę 1000l to ekonomiczna inwestycja w przyszłość.

Niezawodne zbiorniki na wodę, nawet na 300 lat

Zbiorniki na wodę deszczową są wykonane z wytrzymałego materiału, odpornego na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Metoda formatowania rotacyjnego, którą produkowane są zbiorniki zapewnia ich 100% szczelność. Zbiorniki na deszczówkę można dopasować do wielkości ogrodu, jak również i do potrzeb związanych z ilością magazynowanej wody. Warto dodać, że pojemniki na deszczówkę pozostają niezawodne, dzięki swojej długowieczności – wytrzymują nawet 300 lat! Każdy produkt poddawany jest ekstremalnym testom, symulującym ciężkie warunki gruntowe. Na każdy zbiornik udzielana jest gwarancja, nawet do 35 lat.

Warto pamiętać też o tym, że na zbiorniki na deszczówkę można uzyskać dofinansowanie. Na takie wsparcie finansowe można z powodzeniem liczyć między innymi w Sopocie, gdzie dotacje na pojemniki na deszczówkę są przyznawane już od 2011 roku. W tym roku władze miasta Wrocław zdecydowały się na ten sam krok, proponując swoim mieszkańcom nawet 100% dofinansowanie na zbiorniki retencyjne i systemy zagospodarowania wody deszczowej.

Dodatkowo w okresach suszy zbiorniki na deszczówkę pomogą zadbać nam o piękny ogród. Nie jesteśmy zależni od wody wodociągowej, tylko dostarczamy swoim roślinom, przyjazną, zebraną przez nas wodę deszczową Oszczędzamy tym samym na rachunkach za wodę, które w okresie podlewania mogą być szczególnie wysokie.

Istnieją również zbiorniki na wodę naziemne, posiadające atest PZH, który pozwoli przetrzymywać w nich wodę pitną i ciecze spożywcze. Są one bardzo lekkie co pozwala na ich szybki i samodzielny montaż. Warto więc iść z duchem czasu, służąc sobie i środowisku, wybierając pojemniki na deszczówkę, dzięki którym można skutecznie gospodarować wodą w domu i w ogrodzie.

Copyright ©  Waterspec 2019

All search results