Bezpieczna płatność
Wkłady filtracyjne można podzieli na dwie grupy: oczyszczające oraz wzbogacające. Do pierwszej grupy zaliczamy wszystkie wkłady filtrów do wody odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak rdza, piasek, zawiesiny oraz zanieczyszczeń organicznych np. pestycydy. Obecna technologia jest w stanie zapewnić filtrację niechcianych cząstek do wielkości 0,0001 mikrona. Taki poziom filtracji zapewniają tylko membrany osmotyczne montowany w systemach odwróconej osmozy. Przez ten rodzaj wkładu jest w stanie przejść tylko woda, wszystkie zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne są większe od oczek membrany osmotycznej. Efektem działania membrany jest powstanie wody całkowicie wolnej od zanieczyszczeń ale również od minerałów. Dlatego najczęściej po oczyszczeniu wody stosowane są wzbogacające wkłady do filtrów wody.
Do drugiej grupy wkładów filtrujących można zaliczyć wkłady z łupin orzechów poprawiające smak wody, wkłady mineralizujące, wkłady bioceramicze oraz wkłady jonizujące wodę. Zazwyczaj wzbogacające wkłady filtrów do wody wymienia się rzadziej niż wkłady oczyszczające. Systemu uzdatniania wody zazwyczaj różnią się obecnością wkładów wzbogacających.
Stosując wkłady zmiękczające pozbędziemy się kamienia w domu. Stosując wkłady mechaniczne pozbędziemy się zanieczyszczeń takich jak rdza czy piasek. Każdy wkład filtrujący został wyprodukowany z myślą o konkretnym zadaniu. Największą korzyścią jest oczyszczenie wody wodociągowej do poziomu wody pitnej. Do tego niezbędny jest zestaw połączonych ze sobą wkładów nazywany systemem odwróconej osmozy. Obecne systemy są w stanie zapewnić jakość wody na poziomie lepszym niż wody butelkowanej. Jest to duża oszczędność ze względu na zmniejszenie kosztów zakupu wody. W zależności od rodzaju systemu uzdatniania wody za wymienne wkłady zapłacimy rocznie około 120-150 zł. Za wodę butelkowaną dla 4-osobowej rodziny (zakładając, że każdy pije 1,5l wody dziennie) można wydać nawet 150 zł miesięcznie. Zastosowanie takiego filtra jest też bardzo wygodne w stosunku z noszeniem ciężkich butelek z wodą.
Po instalacji systemu filtrującego należy pamiętać o odpowiedniej jego konserwacji. Podstawową czynności jest regularna wymiana wkładów filtrujących. Szczegóły dotyczące czasu wymiany filtrów można znaleźć wchodząc w zakładkę „Specyfikacja” wybranego produktu lub znaleźć tę informację w opisie. Jako firma zajmujące się szeroko pojętym doborem systemów do uzdatniania wody oraz systemów związanych z zagospodarowaniem wody deszczowej chętnie pomożemy w wyborze systemów oraz wkładów filtrujących.