Bezpieczna płatność
W gospodarstwach domowych pompy zatapialne do brudnej wody wykorzystywane są najczęściej w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Po oczyszczeniu ścieków pompa zatapialna odpowiedzialna jest za przepompowanie oczyszczonej cieczy do miejsca jej rozsączania. Oprócz wytrzymałej, kwasoodpornej obudowy pompy zatapialne do brudnej wody wyposażone są często w rozdrabniacz, który pozwala na zmniejszenie wielkości cząstek stałych które mogą zostać zassane przez pompę. Eliminuje to ryzyko zapchania się całego układu i zwiększa żywotność pompy. Oprócz wspomnianej oczyszczalni ścieków pompy zatapialne do brudnej wody wykorzystywane są do przepompowywania wody ze stawów, wypompowania ścieków z szamba, usunięcia nadmiarowej wody z terenów podmokłych oraz podczas powodzi, gdy woda może zawierać cząstki stałe o nieznanej wielkości. Pompa zatapialna z rozdrabniaczem przystosowana jest do różnych wielkości zasysanych elementów dlatego warto zwrócić uwagę na ten parametr podczas wyboru pompy. Zatapialne pompy do szamba z rozdrabniaczem i nożem tnącym to jedyne rozwiązanie które pozwoli na wypompowanie zgromadzonych ścieków, ponieważ wiele osób wyrzuca do sieci kanalizacyjnej patyczki do uszu oraz elementy które nie mogą dostać się do wirnika pompy ponieważ spowoduje to jej awarię. Elementy te muszą zostać rozdrobnione i następnie zassane.
Susza w Polsce jest coraz bardziej dokuczliwa, szczególnie w okresach letnich dlatego coraz częściej ludzie decydują się na wykonanie studni kręgowych i głębinowych. Pompy używane do studniach kręgowych muszą charakteryzować się wytrzymała obudową odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz posiadać odpowiednia wysokość podnoszenia przystosowaną do głębokości naszego wykopu. W przypadku studni głębinowych najważniejszym parametrem jest średnica obudowy pompy, ponieważ wiercony otwór głębinowy jest często bardzo wąski. Dobór zatapialnej pompy głębinowej wiąże się z indywidualnym rozpatrzeniem warunków instalacji, dlatego warto poprosić o dobór pompy zatapialnej wysokociśnieniowej jednego z naszych ekspertów. Poprawny dobór pompy zatapialne ma bardzo duży wpływ na wydajność instalacji i na jej długowieczność.
Bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku pompy zatapialnej jest wyłącznik ciśnieniowy, który pozwala na załączanie i wyłączanie urządzenia w przypadku zmiany ciśnienia w układzie. Wyłącznik ciśnieniowy jest również dodatkowym zabezpieczeniem pompy przed suchobiegiem – gdy wypompowywana ciecz się skończy pompa automatycznie się wyłącza. Praca pompy zatapialnej bez cieczy może spowodować jej trwałe uszkodzenie.
Zatapialne pompy z wyłącznikiem ciśnieniowym stosowane są bardzo często w zbiornikach na deszczówkę. Pompa umieszczona na dnie zbiornika podłączona jest z wężem ciśnieniowym lub rurkami PCV z punktem poboru wody znajdującym się na powierzchni. Podczas otwarcia zaworu znajdującego się przy punkcie poboru pompa automatycznie rozpoczyna swoją pracę, gdy zawór zostanie zamknięty pompa się wyłącza. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie które pozwala na prostą obsługę pompy. Przykładem takiej automatycznej pompy zatapialnej z wyłącznikiem jest pompa firmy Pedrollo Top Multi Tech II, która dodatkowo może posłużyć jako pompa do systemów automatycznego nawadniania.