Poznaj 10 powodów dlaczego warto wybrać filtry odwróconej osmozy
Filtry do wody

Poznaj 10 powodów dlaczego warto wybrać filtry odwróconej osmozy​

Wiele osób decyduje się na uzdatnianie wody wodociągowej do poziomu wody pitnej. Najczęściej wybierane są filtry odwróconej osmozy, które są w stanie oczyścić wodę z 99% zanieczyszczeń organicznych oraz nieorganicznych. Nie jest to proste zadanie dlatego filtry odwróconej osmozy posiadają kilka poziomów filtracji. W zależności od konfiguracji filtry odwróconej osmozy mogą posiadać od 5 do 8 stopni filtracji. Każdy poziom odpowiada za usunięcie niepożądanych cząstek z wody lub za jej wzbogacenie w korzystne dla człowieka minerały. Taki sposób uzdatniania wody jest znacznie lepszą alternatywą dla wody butelkowanej, w której zazwyczaj znajdują się drobinki mikroplastiku. W poniższym artykule chcielibyśmy przedstawić 10 najważniejszych powodów dla których filtry odwróconej osmozy są bardzo dobrym wyborem, zarówno dla naszego zdrowia ale również dla naszego portfela.

Filtry odwróconej osmozy Supreme RO5 premium z wkładami na 2 lata
Filtr do wody pitnej Supreme RO5 Premium + zestaw wkładów
Filtry odwróconej osmozy Supreme RO6 premium z wkładami na 2 lata
Filtr do wody pitnej Supreme RO6 Premium + zestaw wkładów
Filtry odwróconej osmozy Supreme RO7 premium z wkładami na 2 lata
Filtr do wody pitnej Supreme RO7 Premium + zestaw wkładów
Filtry odwróconej osmozy Supreme RO8 premium z wkładami na 2 lata
Filtr do wody pitnej Supreme RO8 Premium + zestaw wkładów

1. Odwrócona osmoza – woda bez szkodliwych substancji i związków

W ostatnich latach jakość wody wodociągowej stale się polepsza i często jest reklamowana jako całkowicie zdatna do picia. Oczywiście woda wyjściowa z oczyszczalnie może taką być jednak wiele zależy od infrastruktury wodnej przez jaką woda ta przechodzi. Woda przepływająca przez stare zardzewiałe rury może zabierać ze sobą drobinki rdzy oraz piasku. Szkodliwe metale ciężkie w wodzie pitnej mogą powodować wiele problemów zdrowotnych. Chcąc się ich skutecznie pozbyć z wody z kranu, warto zdecydować się na filtry odwróconej osmozy. Dzięki nim uda się skutecznie pozbyć nie tylko metali ciężkich, ale również bakterii, czy wirusów.
filtr do wody pod zlew mineralizacja oczyszczonej wody

2. Filtracja odwróconej osmozy: tańsza alternatywa oraz woda bez mikroplastiku

Alternatywą dla wody wodociągowej jest woda butelkowa, którą wiele osób wybiera. Jest to dosyć droga opcja, np. przeliczając miesięczne koszty wody butelkowanej dla 4 osobowej rodziny przy założeniu że 1 osoba pije 1,5 l wody dziennie wynoszą około 200-250 zł. Jest to znaczący wydatek dla naszego portfela, a jakość wody butelkowanej pozostawia wiele do życzenia. Często woda taka przetrzymywana jest przez wiele miesięcy w plastikowej butelce. Plastik pod wpływem promieniowania słonecznego wydziela szkodliwe substancje, które przedostają się do wody. Znacznie tańszą i zdrowszą alternatywą są filtry odwróconej osmozy, których koszt eksploatacji w zależności od wybranego wariantu waha się od 100 – 150 zł na rok!

Warto wspomnieć również o ekologicznym aspekcie przy zakupach wody butelkowanej. Dla przykładu można znowu podać 4 osobową rodzinę, która miesięcznie wyrzuca 120 plastikowych butelek. Wybierając filtry odwróconej osmozy oszczędzamy naszą planetę i żyjemy zgodnie z ekologią.

Alternatywa do wody butelkowanej filtry odwróconej osmozy

3. Woda wzbogacona minerałami

Oprócz uzdatnienia wody, odwrócona osmoza wzbogaca wodę również w wiele minerałów, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Już przy wyborze 6 stopniowego filtra odwróconej osmozy woda wzbogacana jest w pierwiastki wapnia i magnezu, które są niezbędne dla organizmu ludzkiego. Za ten etap odpowiedzialny jest liniowy wkład mineralizujący S-L-MIN, który pozwala na wzbogacenie wody w taką ilość wapnia i magnezu jaka znajduje się w wodach butelkowanych. Przy filtracji 7-stopniowej woda jest dodatkowo jonizowana, dzięki czemu jest znacznie lepiej przyswajalna dla naszego organizmu, a co za tym idzie jesteśmy znacznie lepiej nawodnieni. Wkład odwróconej osmozy odpowiedzialny za jonizację to S-L-FIR.

4. Po odwróconej osmozie wodę można pić bez gotowania

Dużo osób zabija bakterię i wirusy poprzez przygotowanie wody w czajniku. Zabieg taki nie oczyści wody z zanieczyszczeń mechanicznych takich jak drobinki rdzy, piasku oraz kamienia. Trudno również wyobrazić sobie taką sytuację latem, gdy chcemy się napić wody i musimy poczekać by ciepła woda ostygła po przygotowaniu. Dla tych wszystkich, którzy chcieliby pić ją bezpośrednio z kranu jest rozwiązanie, czyli filtry odwróconej osmozy. Każdy filtr posiada stylową wylewkę przez którą wypływa uzdatniona woda.

5. Pozbywamy się kamienia z wody

Proces uzdatniania wody w filtrach odwróconej osmozy pozwala na usunięcie z wody kamienia. Jest to bardzo dobra wiadomość dla sprzętu AGD, który używa wody, czyli ekspresów do kawy oraz czajników. Kamień, czyli związki wapnia i magnezu usuwane są dzięki membranie osmotycznej (4 poziom filtracji), która przepuszcza przez swoją siatkę tylko cząstki wielkości wody. Po przejściu przez membranę woda jest całkowicie wolna od bakterii wirusów oraz kamienia.

6. Odwrócona osmoza – polepszenie smaku wody

Wiele osób pijąc wodę prosto z kranu może odczuć jej nieprzyjemny zapach oraz smak. Każdy filtr odwróconej osmozy posiada w sobie wkład z węglem aktywowanym z łupin orzechów kokosowych S-L-CARB.  Jego główne zadanie to poprawa smaku oraz zapachu wody. Dlatego wiele osób bardzo chwali sobie smak herbaty zaparzonej  wodą z filtra odwróconej osmozy.
Doskonały smak herbaty filtry odwróconej osmozy

7. Filtry odwróconej osmozy czyli sposób na wodę alkaiczną

W niektórych filtrach odwróconej osmozy zamontowany jest wkład o nazwie biocera, który odpowiedzialny jest za obniżenie poziomu ORP wody. W kilku słowach jest to współczynnik, który oznacza zdolność wody do utleniania. Gdy woda może w łatwy sposób się utleniać (czyli ma wysokie współczynnik ORP), łatwiej łączy się z wolnymi rodnikami. Duża liczba wolnych rodników przyspiesza proces starzenia oraz zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory. W jednym zdaniu: im niższy współczynnik ORP, tym lepiej. Woda wodociągowa ma go na poziomie + 100. Filtry odwróconej osmozy z filtrem biocera obniżają go do poziomu -200. Jedynym filtrem, który posiada wkład biocera jest filtr odwróconej osmozy RO8 Premium.
System odwróconej osmozy RO8 Premium Supreme
Filtr odwóconej osmozy RO8 Premium z filtrem biocera
Filtry odwróconej osmozy Supreme RO8 premium z wkładami na 2 lata
Filtr odwóconej osmozy RO8 Premium z filtrem biocera + zestaw wkładów na 2 lata

8. Wygodny sposób czerpania przefiltrowanej wody

W każdym filtrze odwróconej osmozy znajduje się stylowa wylewka, która jest wyjściem dla uzdatnionej wody. Najczęściej jest ona montowana blisko zlewu. Dla 5 stopniowego systemu wylewka zawiera 1 zawór. Dla filtrów odwróconej osmozy powyżej 5 stopni wylewka posiada dwa zaworki. Dzięki temu można pobrać wodę bezpośrednio po przejściu przez membranę osmotyczną lub po przejściu prze wszystkie etapy filtracji.

Pojedyncza wylewka do filtra odwróconej osmozy FX01
Wylewka jednobwodowa (RO5)
Podwójna wylewka do filtra odwróconej osmozy FX02
Wylewka dwuobwodowa (RO6, RO7, RO8)
Trójdrożna nowoczesna bateria do wody sieciowej oraz filtrowanej FX03 C
Wylewka trójdrożna (RO6, RO7, RO8)
Trójdrożna, nowoczesna bateria do wody sieciowej oraz filtrowanej FX03 M
Wylewka trójdrożna (RO6, RO7, RO8)

9. Odwrócona osmoza akwarystyczna

Niezbyt dobra jakość wody wodociągowej wpływa również negatywnie na żywotność ryb w akwariach. W sklepach akwarystycznych można kupić specjalną oczyszczoną wodę jednak jest to bardzo drogi wydatek, szczególnie przy częstej wymianie wody w akwarium. Metale ciężkie, chlor oraz inne drobnoustroje można usunąć poprzez zastosowanie odwróconej osmozy. Ryby nie lubię również twardej wody dlatego filtry odwróconej osmozy mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem również w akwariach. Ryby nie potrzebują jednak takich dodatków jak wkłady mineralizujące wodę, czy wkłady biocera, dlatego najlepszym rozwiązaniem do akwariów jest filtr odwróconej osmozy RO5.
Odwrócona osmoza do akwarium

10. Oczyszczona woda idealna do przygotowywanych potraw

Wkłady polepszające smak oraz wkłady mineralizujące znajdujące się w odwróconej osmozie wpływają znaczące na smak wody i tym samym na potrawy oraz napoje bazujące na niej. Wiele osób chwali sobie doskonały smak herbaty bazujące na wodzie osmotycznej.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *